Wiosna chyba się już u nas zadomowiła, dlatego też zapraszam na temat z nią związany. Polecimy dziś zarówno ze znanymi Wam już zabawami, oprawionymi we wiosenne przykłady, jak i z nowościami. Temat ten może u Waszych przedszkolaków zaczynać się już w marcu, i na każdych zajęciach, aż do maja możecie przemycić choć jedną wiosenną zabawę.
- Karty flaschards
Przygotowałam dla Was 12 wiosennych kart, w których między innymi znajdziecie kwiaty, słońce, owady, liście i ptaszki. O zabawach w oparciu o karty obrazkowe wspominałam w tym wpisie, do którego Was odsyłam, a karty wiosenne do pobrania znajdziecie poniżej:
2. Piosenki
Wiosennych piosenek w Internecie można znaleźć sporo. Ja wspomnę o kliku, które uważam za najciekawsze
- Pierwsza z nich to Spring song for kids stworzona przez Easy Monkey song. Jest spokojna i łagodna, ale zarazem radosna i wprowadza dużo nowych słówek.
- Kolejna propozycja może nie jest bardzo chwytliwa, ale również ładnie opisuje wiosenne zwierzątka, oraz uczy paru zwrotów, poprzez powtarzanie ich przy każdym wprowadzonym słowie. Jej tytuł to Spring song for children, a wykonawca:TheLearningStation.
- Ostatnia propozycja to dość prosta, ale chwytliwa piosenka TikiBoomTV, o tytule Spring song.
3. Spider and flies games
Wybieramy jedną osobę, która będzie pająkiem i wręczamy jej nasze karty obrazkowe flashcards dotyczące wiosny (lub tak naprawdę każdego tematu jaki chcemy powtórzyć). Reszta dzieci to muchy. Najpierw pająk mówi komendę do much You can fly. I wtedy muchy latają po całym dywanie. Na komendę pająka: Stop, muchy muszą się zatrzymać i nie ruszać. Zadaniem pająka jest chodzenie po dywanie i obserwowanie kto się poruszył. Osoba, która sią poruszała musi odpowiedzieć na pytanie pająka, co przedstawia wybrany przez niego obrazek. Po odpowiedzi (lub podpowiedzi grupy) ta osoba zostaje pająkiem i teraz ona dysponuje kartami obrazkowymi.
4. Spring Bingo
Jak co zajęcia, przygotowałam dla Was wiosenne bingo, które znajdziecie do pobrania poniżej. Zasady gry w bingo znajdziecie tutaj.
5. Spring memory
Do gry w memory, także opisywałam już wcześniej zasady, znajdziecie je w tym tekście. Gotowe karty do gry w memory wraz z tłem znajdziecie tutaj:
6. What is hiding game
Zabawa polega na odkrywaniu przez dzieci kart, które przygotowałam dla Was poniżej i odgadnięciu co się na niej znajduje. Karty są częściowo schowane za obrazkiem kapelusza, tak aby było widać tylko mniejszą część obrazka docelowego.
7. Wiosenne kolorowanki
W załączniku poniżej znajdziecie plik z prostymi wiosennymi kolorowankami dla najmłodszych.
8. Throwing a bag game
Zabawa ta jest świetną opcją na powtórkę materiału z zajęć. Wszystkie dzieci siedzą w kole, a karty obrazkowe, które dziś poznaliśmy (lub z poprzednich zajęć) leżą obrazkiem do góry na dywanie w środku koła, tak aby były widoczne przez dzieci. Zabawa polega na rzucaniu do siebie woreczkiem i wypowiadaniu jakiegoś słówka z tych, które leżą na dywanie, z tym, że na jedno umówione wcześniej przed zabawą hasło nie łapiemy. Np, umawiamy się, że jak ktoś rzuci do nas woreczek i powie flower, to nie łapiemy. Jeżeli dziecko złapie na hasło, które nie powinno, to zasady są podobne jak w gry w kolory. Albo odpada, albo kuca i dopiero jak znów dobrze złapie to znów siada. To już zależy od Was, bo najlepiej znacie swoje grupy.
9. Plakat wiosenny
Na koniec zostawiam Wam także plakat tematyczny do powieszenia przed salą, co w tym tygodniu przerabiacie na angielskim.
Na dziś to już wszystko, ale to nie koniec wiosennych szaleństw, bo pomysłów jak zawsze jest mnóstwo 🙂
Przeglądnęłam wszystkie materiały, wszystko profesjonalne, pięknie wykonane i bardzo przydatne w pracy. Dziękuję i proszę o jeszcze więcej tematów-materiałów, zwłaszcza na język angielski w przedszkolu 🙂
Bardzo dziękuje 🙂 Oczywiście niedługo zaczną pojawiać się nowe materiały, także w języku angielskim. Pozdrawiam 🙂